Fotografije najupečatljivijih trenutaka na Super Bowlu ikada

• Apr 17, 2023
click fraud protection

New York Jetsi v. Baltimore Colts

Tri dana prije Super Bowla III 1969., Joe Namath je jamčio da će njegovi Jetsi pobijediti izrazito favorizirane Coltse. Održao je svoju riječ, vodeći svoju momčad do pobjede 16-9.

Green Bay Packers v. Oakland Raiders

1968. Vince Lombardi trenirao je svoju posljednju utakmicu s Green Bayom, osvojivši Super Bowl 33-14

Nakon njihove pobjede igrači su ga iznijeli s terena, tamni sako i sve.

Washington Redskins protiv. Miami Dolphins

Miami Dolphins završili su savršenu sezonu bez poraza osvajanjem Super Bowla VII.

Los Angeles Rams v. Pittsburg Steelers

S padom od 19-17 u četvrtoj četvrtini, bek Pittsburgha Terry Bradshaw pronašao je Johna Stallwortha za dodavanje od 73 jarde za touchdown i doveo Steelerse na vrh. Osvojili su Super Bowl XIV 1980. s rezultatom 31-19.

Chicago Bears v. New England Patriots

Godine 1982. trener Mike Ditka predvidio je da će Chicago Bearsi igrati u Super Bowlu za tri godine. Nitko (osim možda najzagriženijih fanova) mu nije vjerovao.

Ali nekoliko godina kasnije, suočili su se s Patriotsima u Super Bowlu 1986., uništivši ih 46-10.

instagram viewer

Najupečatljiviji touchdown u utakmici postigao je William "The Refrigerator" Perry, 310 funti težak obrambeni igrač koji je bio trčanje i heroj Chicaga.

New York Giants v. Denver Broncos

Nakon što je 1987. pobijedio Broncose 39-20, linijski igrač Giantsa Harry Carson navukao je zaštitarsku jaknu kao masku i polio kantu Gatoradea na glavnog trenera Billa Parcellsa. Bilo je to prvo od mnogih Super Bowl Gatorade tuširanja.

Buffalo Bills v. New York Giants

Uz vodstvo Giantsa od 20-19 i samo četiri sekunde do kraja Super Bowla XXV, napadač Billsa Scott Norwood pokušao je pogoditi iz igre s 47 jardi...i promašio, čak i nakon što je izveo 70 posto svojih udaraca tijekom godina. Bio je to prvi od četiri poraza u Super Bowlu za Billse.

Washington Redskins protiv. Bivolski računi

Running back Thurman Thomas izgubio je kacigu nakon nacionalne himne 1992. i morao je odsjesti u prve dvije predstave. Na kraju je jurio samo 13 jardi cijelu utakmicu, a Redskinsi su poraženi 37-24.

Dallas Cowboys v. Bivolski računi

Godinu dana nakon incidenta s kacigom, Billsi su četvrti put zaredom izgubili Super Bowl, čime su postali momčad s najviše uzastopnih nastupa (i poraza) u Super Bowlu.

New England Patriots v. Green Bay Packers

Godine 1997., tijekom Super Bowla XXXI, Desmond Howard je vratio početni udarac od 99 jardi za touchdown koji je pomogao Packersima da pobijede Patriotse 35-21.

St. Louis Rams v. Tennessee Titansi

U posljednjoj utakmici Super Bowla XXXIV, koja se održala 2000., Mike Jones iz St. Louis Ramsa spustio je Titana Kevina Dysona jedan jard od end zone, ubivši svaku nadu za Titane u zadnjoj sekundi miting. Ramsi su pobijedili 23-16.

Pittsburgh Steelers v. Seattle Seahawks

Godine 2006., "brzi" Willie Parker srušio je rekord Super Bowla istrčavši touchdown od 75 jardi, čime su Steelersi poveli s 14-3. Steelersi su dobili utakmicu 21-10.

Indianapolis Colts v. Chicago Bears

Kiša je pljuštala na Super Bowl XLI u Floridi 2007., uzrokujući šest preokreta u prvom poluvremenu. Bila je to najmokrija utakmica u povijesti Super Bowla.

Bila je to također povijesna utakmica za trenere Lovieja Smitha iz Bearsa i Tonyja Dungyja iz Coltsa, koji su postali prvi afroamerički glavni treneri koji su vodili svoje momčadi do Super Bowla.

New York Giants v. New England Patriots

U četvrtoj četvrtini Super Bowla XLII 2008., Giantsov široki primač David Tyree nekako je uspio uhvatiti dodavanje od 32 jarda zakačivši ga za svoju kacigu.

Pittsburgh Steelers v. Louis Cardinals

Zaostao je za tri, a ostalo je samo nekoliko sekundi, Ben Roethlisberger je raketirao loptu u krajnju zonu, gdje ju je Santonio Holmes uhvatio na vrhovima prstiju u samom stražnjem kutu prije nego što je pala izvan igrališta.

Steelersi su osvojili Super Bowl XLIII, 2009., s rezultatom 27-23.

Baltimore Ravens v. San Francisco 49ers

U trećoj četvrtini Super Bowla XLVII 2013., djelomični nestanak struje bacio je dijelove terena u mrak.

Utakmica je kasnila 34 minute, a navijači su morali biti spašavani iz dizala dok su igrači ležali na terenu.

Neki za poraz Ravensa krive odugovlačenje utakmice, koje je srušilo njihov zamah i omogućilo 49ersima da se vrate iz minusa od 28-6.

New England Patriots v. Seattle Seahawks

Godine 2015., sa samo 20 sekundi do kraja igre, Malcolm Butler napravio je nevjerojatan ubačaj na gol-liniji, otevši pobjedu Seahawksima sačuvavši vodstvo Patriotsa od 28-24.

New England Patriots v. Atlanta Falcons

Tijekom Super Bowl LI, Brady se oporavio od lošeg prvog poluvremena i ostvario najveći povratak na Super Bowl u povijesti. Patriotsi su pobijedili 34-28 nakon što su u trećoj četvrtini gubili 28-3 duboko.

Voljeli ga ili mrzili, Tom Brady je najuspješniji bek svih vremena, sa sedam nastupa na Super Bowlu i pet pobjeda.